poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Jakie ubezpieczenie Ci się opłaca?

Dzisiaj przedstawię kilka wariantów ubezpieczeń na życie i napiszę, na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy dla siebie :) W gąszczu ofert można się naprawdę zgubić. Kiedy jeszcze nie pracowałam jako agentka ubezpieczeniowa, ten temat był dla mnie czarną magią. Wybór polisy na wakacje przyprawiał mnie o ból głowy...Na szczęście teraz jestem już wyszkolona w temacie i mogę z przyjemnością pomagać innym :) Ubezpieczenia na życie możecie sobie porównać na stronie http://www.ubezpieczeniazyciowe.pl/, tymczasem ja zabieram się za porównanie kilku opcji. 


1. Ubezpieczenie grupowe czy indywidualne?
Pierwsze najczęściej zawiera się w miejscu pracy. Opłacalna jest na pewno składka, która jest niższa ze względu na to, że umowę zawiera jednocześnie co najmniej kilka osób, ale minusem jest brak indywidualnego podejścia. Jeśli nie przeczytasz umowy, może się okazać, że zakres ochronny nie jest zupełnie wystarczający dla Ciebie. Ubezpieczenie prywatne daje więcej możliwości. 

2. Polisa ochronna czy oszczędnościowa?
Najlepiej połączyć obie opcje :) Wtedy Twoja rodzina i Ty będziecie chronieni finansowo na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, ale również po osiągnięciu wieku emerytalnego zostanie Ci wypłacony kapitał, który będziesz mógł podjąć jednorazowo w całości lub w systemie ratalnym. 

3. Tanie czy drogie ubezpieczenie na życie? 
Generalnie to zależy od osoby. Cena ubezpieczenia jest ważna, ale nie można się kierować tylko nią przy wyborze polisy. Tania polisa może spełniać w zupełności czyjeś oczekiwania, niektórym będzie potrzebna droższa. Na pewno nie należy przepłacać, biorąc niepotrzebnych opcji "tak na wszelki wypadek", bo jak znam życie, i tak się nie przydadzą, a płacić trzeba będzie; z kolei nie wolno też oszczędzać na ograniczaniu potrzebnego zakresu ochrony! Jeśli ukryjesz przed ubezpieczycielem swój stan zdrowia, żeby dostać zniżkę, nie będzie Ci to się opłacało, kiedy poważnie zachorujesz - bo wtedy nie dostaniesz wypłaty z ubezpieczenia. Trzeba wybierać z rozsądkiem, porównując ceny i zakres jednocześnie. Oszczędzanie na dobrym ubezpieczeniu może przynieść szkody. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz